Ustanovitev SI Maribor

Klub je bil ustanovljen 20. marca 1993 v Mariboru.

Klubu je botroval SC Graz (Avstrija) preko botre mag. Sonje D. Kuss.

Ustanovitvena predsednica: Levina Hribernik, dipl. org. zdravstva

Podpredsednica: Marija Souvent Ferenčak, dipl. prav.

Tajnica: Katarina Plevčak, dipl. prav.

Zakladničarka: Majda Andric, oec.

botra_kluba
Botra kluba mag. Sonja D. Kuss, ustanovna predsednica Levina Hribernik, predsednica SI/E Nina Koumanakou
predaja_listine
Slovesna predaja ustanovne listine kluba Maribor

Svečano listo (charter) o sprejetju Soroptimist International Cluba Maribor v mednarodno organizacijo je na ustanovni svečanosti v prisotnosti 95 gostij iz Slovenjije in širšega evropskega prostora predala tedanja predsednica SI Evrope ga. Nina Koumanakou ob sodelovanju ga. Clare Blanc, predsednice SI Evrope Extention.

Predsednice kluba SI MARIBOR 1993 – 2017

  1. Levina Hribernik, dipl.org. zdravstva, 20.03.1993 – 30.09.1995
  2. Marija Souvent-Ferenčak, dipl prav., 01.10.1995 – 30.09.1997
  3. Ivanka Mulec-Ploj, prof. glasbe, 01.10.1997 – 30.09.1999
  4. Inge Krunič, ing.kem.teh., 01.10.1999 – 30.09.2001
  5. mag. Dita Kastelic, dipl. oec., 01.10.2001 – 30.09.2003
  6. Sonja Juriga-Šilih, dr. stom., 01.10.2003 – 30.09.2005
  7. izr. prof. dr. Martina Bavec, 01.10.2005 – 30.09.2007
  8. Ivona Prosen, dipl. kozmetologinja, 01.10.2007 – 30.09.2009
  9. Janja Postružnik, uni. dipl. oec., 01.10.2009 – 30.09.2011
  10. mag. Roza Mlakar Kukovič, uni. dipl. oec., 01.10.2011 – 30.09.2013
  11. Tanja Krištof, pravnica, 01.10.2013 – 30.09.2015
  12. dr. Slavica Tovšak, dr. znanosti s področja zgodovine, 01.10.2015- 30.09.2017

Tajnice kluba SI MARIBOR 1993 – 2017

  1. Danica Jenčič, predm. učiteljica biol. in kemije, 22.03.1993 – 30.09.1995
  2. Majda Razgoršek, gimnazijska maturantka – direktorica, 01.10.1995 – 30.09.1997
  3. Majda Andric, ekonomistka turizma, 01.10.1997 – 30.09.1999
  4. prof. dr. Sonja Šostar Turk, redna prof.tekstil.teh., 01.10.1999 – 30.09.2001
  5. Katarina Plevčak, dipl. pravnica, 01.10.2001 – 30.09.2003
  6. Majda Andric, ekonomistka turizma, 01.10.2003 – 30.09.2005
  7. dr. Slavica Tovšak, dr. znanosti s področja zgodovine, 01.10.2005 – 30.09.2007
  8. Draga Kšela, univ. dipl. sociolog, 01.10.2007 – 30.09.2009
  9. mag. Dita Kastelic, mag. – univ. dipl. oec., 01.10.2009 – 30.09.2011
  10. dr. Irena Sapač, dr. bibliotekarskih znanosti, 01.10.2011 – 30.09.2013
  11. mag. Darja Gabrovšek Homšak, lektorica, 01.10.2013 – 30.09.2015
  12. Tatjana Dolanc, napovedovalka, moderatorka, 01.10.2015 – 30.09.2017

Zakladničarke kluba SI MARIBOR 1993 – 2017

  1. Majda Andric, ekonomistka turizma, 22.03.1993 – 30.09.1995
  2. Majda Andric, ekonomistka turizma, 01.10.1995 – 30.09.1997
  3. mag. Roza Mlakar Kukovič, mag. univ. dipl. oec., 01.10.1997 – 30.09.1999
  4. mag. Roza Mlakar Kukovič, mag. univ. dipl. oec., 01.10.1999 – 30.09.2001
  5. Janja Postružnik, univ. dipl. oec., 01.10.2001 – 30.09.2003
  6. Janja Postružnik, univ. dipl. oec., 01.10.2003 – 30.09.2005
  7. Janja Postružnik, univ. dipl. oec., 01.10.2005 – 30.09.2007
  8. Tanja Krištof, pravnica, 01.10.2007 – 30.09.2009
  9. Tanja Krištof, pravnica, 01.10.2009 – 30.09.2011
  10. Tanja Krištof, pravnica, 01.10.2011 – 30.09.2013
  11. mag. Dita Kastelic, mag. – univ. dipl. oec., 01.10.2013 – 30.09.2015
  12. mag. Dita Kastelic, mag. – univ. dipl. oec., 01.10.2015 – 30.09.2017